Víno

like

Tenuta Col Sandago

Názov dostala podľa vrchu Col Sandago, na ktorom sa nachádzajú najkrajšie vinice rovnomenného statku. Kamenistý terén, vápencový konglomerát dáva charakteristickú, jedinečnú chuť strapcom hrozna a vínam z vrchu, ktorý je zo severu chránený Alpami, kde vinohrad má optimálnu južnú polohu a nadmorskú výšku 250-300 m nad morom a ktorý dáva najlepšie podmienky pre mikroklímu viniča, kde hrozno obzvlášť dobre zreje. Okrem slávneho prosecca tu rastú aj obľúbené červené vína, ako Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Wildbacher. Odroda Wildbacher bola pred niekoľkými desaťročiami prenesená z rakúskych viníc do oblasti Col Sandago a z hrozna tejto sorty sa vyrába víno s mimoriadnou osobnosťou. 

like

Case Bianche.

Vinárstvo je pomenované podľa domov, v oblasti medzi Susegana a Pieve di Soligo, ktoré sú natreté pre túto typickou vápencovou bielou farbou. Väčšinu produkcie vinárstva tvorí Prosecco. Nachádza sa v oblasti D.O.C Conegliano Valdobbiadene. Okrem Prosecca sa tu výborne darí aj viniču Chardonnay, Cabernet, a Merlot. Vinárstvo, ktoré je neďaleko viníc je vybavené najmodernejším zariadením na spracovanie hrozna.  

Zoradiť podľa:
Zobraziť:
Zobraziť: zoznam mriežka
 • Camoi Tenuta Col Sandago 0,75l
  Tenuta Col Sandago Camoi Valdobiadene Taliansko   Farba: hlboká rubínovo červená Vôňa:  pripomína  višne,  ostružiny Chuť:  dobrá štruktúra s hustým a  mäkkým tanínom, elegantná  dlhá dochuť. Gastronómia:  skvele sa hodí k pečené..
  Bez dane: 9,81€ 11,77€
 • Chardonnay Case Bianche 0,75l
  Case Bianche Chardonnay Valdobiadene Taliansko   Farba: slamovožltá Vôňa: charakteristická príjemná  ovocná Chuť:  suchá, plná a elegantná Gastronómia: optimálne k ľahkým predjedlám a rybám Teplota podávania:  10-12° C ..
  Bez dane: 5,58€ 6,70€
 • Cabernet Sauvignon Case Bianche 0,75l
  Case Bianche Cabernet Sauvignon Valdobiadene Taliansko   Farba: intenzívna rubínovo červená Vôňa: intenzívna a ovocná, ľahko rastlinná Chuť:  mäkká s vyrovnaným obsahom tanínu Gastronómia: stolové víno, obzvlášť vhodné k pečenému mäsu Teplota podávani..
  Bez dane: 5,58€ 6,70€
 • Camoi Tenuta Col Sandago Magnum 1,5l
  Tenuta Col Sandago Camoi Valdobiadene Taliansko   Farba: hlboká rubínovo červená Vôňa:  pripomína  višne,  ostružiny Chuť:  dobrá štruktúra s hustým a  mäkkým tanínom, elegantná  dlhá dochuť. Gastronómia:  skvele sa hodí k pečené..
  Bez dane: 25,52€ 30,62€
 • Merlot Case Bianche 0,75l
  Case Bianche Merlot Valdobiadene Taliansko   Farba: intenzívna rubínovo červená Vôňa: intenzívna a ovocná, ľahko trávová Chuť:  mäkká s vyrovnaným obsahom tanínu Gastronómia: stolové víno, obzvlášť vhodné k pečenému mäsu Teplota podávania:  16-17..
  Bez dane: 5,58€ 6,70€
 • Wildbacher Tenuta Col Sandago 0,75l
  Tenuta Col Sandago Wildbacher Valdobiadene Taliansko   Farba: intenzívna rubínovo červená Vôňa: intenzívny buket, ktorý ľahko pripomína lesné ovocie   Chuť:  koncentrovaná, plné telo s mäkkým tanínom a dlhou dochuťou. Je to víno  s veľkou osobnosť..
  Bez dane: 10,70€ 12,84€